اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

سفارش تبلیغ
صبا ویژن
خداوند سبحان، مال را به کسانی که دوست یادشمن دارد می بخشد؛ ولی دانش را جز به کسی که دوست دارد نمی بخشد [امام علی علیه السلام]
کل بازدیدها:----437037---
بازدید امروز: ----34-----
بازدید دیروز: ----83-----
mansour13

 

نویسنده: منصور حسین آبادی
چهارشنبه 89/8/19 ساعت 5:20 عصر

30جمله کوتاه از دکتر شریعتی:

1 سرنوشت تو متنی است که اگر ندانی دست های نویسندگان، اگر بدانی ، خود می توانی نوشت.(مجموعه آثار ?)

2 جهان را ما ، نه آنچنانکه واقعا هست می بینیم ، جهان را ما آنچنانکه ما واقعا هستیم ، می بینیم.(?(

3 بشر » یک بودن است و «انسان » یک شدن.

4 مسئولیت زاده توانایی نیست ، زاده آگاهی و زاده انسان بودن است.

5آگاهی اگر چه به رنج ، ناکامی و بدبختی منجر شود ، طلیعه راه و طلیعه روشنایی ، طلیعه نجات بشریت است ،… از جهلی که خوشبختی ، آرامش ، یقین و قاطعیت میآورد ، هیچ چیز ساخته نیست.(?(

6 پیروزی یکروزه به دست نمی آید ، اما اگر خود را پیروز بشماری ، یکباره از دست میرود.(?(

7 انسان به میزانی که می اندیشد ، انسان است، به میزانی که می آفریند انسان است نه به میزانی که آفریده های دیگران را نشخوار می کند.(?(

8 باید دانست که بزرگترین معلم برای به دست آوردن استقلال و شخصیت ملی خودش دشمنی است که استقلال و شخصیت ملی اش را از او گرفته است.(?(

9 عرفان دری است به دنیای دیگر ، که باید باشد و هنر، پنجره ای به آن دنیا است

10 انتظار آمادگی است نه وادادگی

11 علی آشکار ترین حقیقت و مترقی ترین مکتبی است که در شکل یک موجود انسانی تجسم یافته است ، واقعیتی بر گونه اساطیر و انسانی است که هست از آنگونه که باید باشند و نیست

12 آنگاه که کمیت عقل می لنگند، نیایش بلند ترین قله تعبیر را در پرواز عشق در شب ظلمانی عقل پیدا می کند.(?(

13 اسلام علی بر این سه پایه استوار است : مکتب، وحدت ، عدالت

14 توده مردم به یک آگاهی نیاز دارند و روشنفکر به ایمان

15 شهید انسانی است که در عصر نتوانستن و غلبه نیافتن ، با مرگ خویش بر دشمن پیروز می شود و اگر دشمنش را نمی کشد رسوا می کند.

16 چه فاجعه ای است که باطل به دستی عقل را شمشیر می گیرد و به دستی شرع را سپر.(?(

17 تقلید نه تنها با تعقل سازگار نیست ، بلکه اساسا کار عقل این است که هرگاه نمی داند ، از آنکه می داند تقلید می کند و لازمه ی عقل این است که در این جا خود را نفی نماید و عقل آگاه را جانشین خود کند.(??(

18 لازمه ی توحید خداوند ، توحید عالم است و لازمه ی توحید عالم توحید انسان است.(??(

19 وقتی عشق فرمان می دهد ، محال سر تسلیم فرو می آورد.(?)

20 عشق عبارت است از همه چیز را برای یک هدف دادن و به پاداشش هیچ چیز نخواستن ، این انتخاب بزرگی است ، چه انتخابی!.(??(

21 وارد کردن علم و صنعت ، در اجتماع بی ایمان و بدون ایدوئولوژی مشخص ، همچون فرو کردن درخت های بزرگ و میوه دار است در زمین نامساعد در فصل نا مناسب.(??(

22 فلسفه زندگی انسان امروز در این جمله خلاصه می شود : فدا کردن آسایش زندگی برای ساختن وسایل آسایش زندگی.

23هیچ چیز به وسیله دشمن منحرف نمی شود ، دشمن زنده کننده دشمن است ، بلکه آنچه که یک فکر و یک مذهب را مسخ می کند ، دوست است یا دشمنی که در جامعه ، دوست، خودش را نشان می دهد.(?(

24 هنر تجلی روح خلاق آدمی است، هنر با مذهب خویشاوندی دیرین دارد… هنر یک ذات عرفانی و جوهر احساس مذهبی دارد.(?(

25 جهل، نفع و ترس عوامل انحراف بشری

26 از تنهایی به میان مردم می گریزم و از مردم به تنهایی پناه برم

27 آنان که « عشق » را در زندگی «خلق » جانشین « نان » می کنند، فریبکارانند، که نام فریبشان را « زهد» گذاشته اند.

28 مردی بوده ام از مردم و میزیسته ام در جمع و اما مردی نیز هستم در این دنیای بزرگ که در آنم و مردی در انتهای این تا ریخ شگفت که در من جاری است و نیز مردی در خویش و در یک کلمه مردی با بودن و در این صورت دردهای وجود، رنج های زیستن، حرف زدن انسانی تنها در این عالم ، بیگانه با این «بودن»!

29 هر کس مسیحی دارد، بودایی که باید از غیب برسد ، ظهور کند ، بر او ظاهر گردد و نیمه اش را در بر گیرد و تمام شود. زندگی جستجوی نیمه ها است در پی نیمه ها ، مگر نه وحدت غایت آفرینش است ؟ پروانه مسیح شمع است ، شمع تنها در جمع ، چشم انتظار او بود ، مگر نه هر کسی در انتظار است؟

30 چه قدر ایمان خوب است! چه بد می کنند که می کوشند تا انسان را از ایمان محروم کنند چه ستم کار مردمی هستند این به ظاهر دوستان بشر ! دروغ می گویند ، دروغ ، نمی فهمند و نمی خواهند ، نمی توانند بخواهند.
اگر ایمان نباشد زندگی تکیه گاهش چه باشد؟
اگر عشق نباشد زندگی را چه آتشی گرم کند ؟
اگر نیایش نباشد زندگی را به چه کار شایسته ای صرف توان کرد ؟
اگر انتظار مسیحی ، امام قائمی ، موعودی در دل نباشد ماندن برای چیست ؟
اگر میعادی نباشد رفتن چرا؟
اگر دیداری نباشد دیدن چه سود؟
و اگر بهشت نباشد صبر و تحمل زندگی دوزخ چرا؟ اگر ساحل آن رود مقدس نباشد بردباری در عطش از بهر چه؟
و من در شگفتم که آنها که می خواهند معبود را از هستی برگیرند چگونه از انسان انتظار دارند تا در خلأ دم زند؟


    نظرات دیگران ( )
نویسنده: منصور حسین آبادی
چهارشنبه 87/8/1 ساعت 6:35 عصر

17 روش شاد زیستن

ما با ارایه این مقاله قصد نداریم شما را مدام شاد نگاه داریم، بلکه بیشتر مایلیم تا به جای احساس ناراحتی، خشم، افسردگی و اضطراب، حداقل یک یا چند بار در روز شادی را حس کنید.
به چند نکته زیر توجه کنید. لازم نیست همه نکات را رعایت کنید به آن مواردی بپردازید که بیشتر برایتان کارساز است.
در حال زندگی کنید
در لحظه باشید! به طور مثال بهتر است که هنگام صرف شام با خانواده به جای نگرانی برای قرار ملاقات روز آینده با پزشک تان، به غذا، جمع خانواده و صحبت تان فکر نمایید.
بلند بخندید
پیش بینی احساس شادی، میزان هورمون "اندروفین" و هورمون های دیگری را که به خوشی و آرامش شما می انجامد افزایش می دهد و در عین حال تولید هورمون اضطراب را کاهش می دهد. دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا 16 نفر را که همگی معتقد بودند، تماشای یک فیلم برای آنها خنده دار بود را مورد بررسی قرار دادند. سه روز قبل به نیمی از آنها گفته بودند که این فیلم کمدی است. این دسته از افراد قبل از تماشای این فیلم متوجه تغییرات بیولوژیکی در بدنشان شدند. وقتی به تماشای فیلم پرداختند، میزان هورمون اضطراب در بدنشان به طور چشم گیری کاهش یافت. این در حالی بود که میزان هورمون های شادی بخش افزایش داشت.
خوب بخوابید
بهتر است که روزانه برای مدتی کوتاه استراحت کنید و شب ها هم در حالی که کتاب می خوانید و حداکثر تا ساعت 10 شب، به رختخواب بروید و بخوابید. این راهکار برای بهبود خلق و خو و نیز چشم اندازتان نسبت به زندگی مؤثر است.

 به موزیک گوش دهید                                                    
تحقیقات حاکی از آن است که شنیدن موسیقی آرام قسمتی از مغز را فعال می کند که باعث شادی می شود. در ضمن این راهکار به کسب آرامش هم می انجامد.
این روش به طور آزمایشی در گروهی از افراد بالغ در حین عمل جراحی چشم انجام شد و نتایج نشان داد که این افراد نسبت به کسانی که در سکوت عمل شده بودند، تعداد ضربان قلب، فشار خون و فعالیت قلبی کمتری داشته اند.
منظم باشید                                       
با وجود شلوغی میز کارتان که پر از کاغذ، مجله و صورت حساب است، یا کابینت آشپزخانه تان که بسیار نامنظم است و نیز دفترچه چک تان که در طی 6 ماه اخیر هنوز تسویه نشده، نمی توانید تمرکز کنید و نفس عمیق بکشید.
به علاوه با انجام کارهای تکراری روزانه مثل جارو زدن، گردگیری و شستشوی زمین هم می توانید به آرامش و شادی برسید(البته فقط در صورتی که این کارها را با تمرکز کامل انجام دهید).
نه بگویید                                                              
کارهایی را که در اولویت نیستند و از آنها لذت نمی برید را از برنامه زندگی خود حذف نمایید.
برای انجام کارهایتان لیستی تهیه نمایید                          
هیچ چیز بهتر از این نیست که وظایف تان را بنویسید. این کار باعث می شود تا اهداف تان را شناسایی کرده و تنش و نگرانی را از وجودتان دور کنید. سپس مطمئن شوید که آیا همه وظایفتان را به خوبی انجام داده اید.

برای انجام هر کاری، زمان مشخصی را اختصاص دهید.
دکتر "ادوارد سوئارز" یکی از استادان روان پزشکی در دانشگاه دوک معتقد است: "افرادی که در یک زمان به انجام چند کار می پردازند، بیشتر به بیماری فشار خون مبتلا می شوند."
زمانی که با تلفن صحبت می کنید، به جای انجام همزمان شستشوی لباس ها یا نظافت آشپزخانه، بهتر است به راحتی بنشینید و به مکالمه خود تمرکز کنید و نیز زمانی که با کامپیوتر کار می کنید به کار یا پروژه دیگری نپردازید.
بهتر است که ابتدا کار نخست را به اتمام برسانید سپس به کار دیگری بپردازید.
باغبانی کنید
همان طور که تنفس هوای تازه و انجام حرکات ورزشی باعث کاهش اضطراب می شود و فرد را سرحال و سرزنده می کند، انجام امور باغبانی مثل زدودن علف های هرز باغ یا باغچه، تماشای رشد دانه ای که به گیاه تبدیل شده و گل می دهد و نیز هرس شاخ و برگ درختان که ممکن است فقط چند ساعتی وقتتان را بگیرد، نیز حس شادی و آرامش را در وجودتان زنده می کند.
برای مدتی به اخبار نشریات و رسانه ها گوش ندهید
برای یک هفته هیچ روزنامه ای را نخوانید، به هیچ اخباری گوش نکنید و به عناوین اخبار هم اهمیت ندهید، با این کار از دنیای پُر تنشی که این خبرها برای ما ساخته اند دور می شوید. در عوض زمانی را به عبادت، پیاده روی، شرکت در کلاس های یوگا یا مدیتیشن اختصاص دهید.
ایمان خود را محکم کنید
دکتر "دیوید مایر" استاد روان شناسی دانشکده "هوپ" هلند معتقد است "پس از بررسی های بسیار به این نتیجه رسیدیم که افراد با ایمان شادتر از کسانی هستند که پایه های اعتقادی سست دارند و بهتر می توانند با مشکلات و ناراحتی ها مقابله نمایند. اعتقاد و ایمان به زندگی بسیاری از افراد معنا می بخشد، قدرت پذیرش آنها را زیاد می کند، آنها را به عالم معنویت و دنیایی غیر از دنیای مادی سوق می دهد."
شکرگزار نعمت هایی باشید که خداوند به شما عطا کرده است
افرادی که روزانه زمانی را به تفکر در مورد نعمت هایی که خداوند به آنها عطا کرده (مثل سلامتی، دوستان، خانواده، آزادی، تحصیلات و...) اختصاص می دهند، بسیار شاد و سرحال اند.
گیاهان دارویی مناسب را بو کنید
بوییدن گیاهان یکی از راهکارهای مؤثر در کاهش اضطراب و ایجاد شادی است.

یکی از تحقیقات نشان داد افرادی که در معرض بوی گیاه رزماری قرار گرفتنه بودند، کاهش قابل توجه ای در اضطراب داشته اند، آگاهی شان بیشتر شده و سریع تر هم به حل مسایل ریاضی می پرداختند. از طرفی بوییدن گیاه استوخودوس هم باعث افزایش دسته ای از امواج مغزی می شود که آرامش را در بدن تقویت می کنند.
به مکان های آرام پناه ببرید
مساجد، امامزاده ها، مزارهای ائمه و علمای دین، کتابخانه، موزه و باغ ها دنیایی از آرامش هستند و برای مقابله با دنیای پر از تنش امروزی بسیار کار سازند.
در ضمن، می توانید مکان های مناسب و آرامی را که به منزلتان نزدیک است انتخاب کنید و در مواقع ناراحتی به آنجا پناه ببرید.
برای کمک به دیگران داوطلب شوید
کمک کردن به دیگران باعث می شود تا بسیاری از مشکلات خودتان هم برایتان حل شود و در ضمن باعث ارتباط اجتماعی بیشتر نیز می گردد.
از آنجایی که افراد شاد بیشتر از دیگران مایل به کمک دیگران کمک هستند، هم یاری با دیگران، شادی و رضایت فرد را افزایش می دهد.
یکی از تحقیقات حاکی از آن است که کمک داوطلبانه باعث افزایش شادی، رضایت از زندگی، عزت نفس، تسلط بیشتر به زندگی، سلامت بدنی و کاهش اضطراب می شود.
زمانی را به تنهایی بگذرانید
با وجود این که بهترین پادزهر برای درمان اضطراب ارتباط با دیگران است، اما گاهی اوقات تنهایی برای واکنش بهتر نسبت به مشکلات، لازم و ضروری است. شما می توانید به تنهایی پارک بروید یا به تماشای یک فیلم خوب بپردازید و یا ساده تر اینکه به کتاب داستان هایتان و یا لوازم قدیمی نگاهی بیندازید.

به دوستان نزدیکتان اهمیت دهید
یکی از تحقیقات انجام شده در مورد 1300 نفر حاکی از آن است که کسانی که دوستان نزدیک و صمیمی بیشتری دارند، نسبت به آنهایی که فقط یک یا دو دوست صمیمی دارند، فشار خون، چربی و قند خون و هورمون اضطراب شان کم تر است.
به طور کلی زنان بیش از مردان از روابط دوستانه خود با خانواده و همسرشان لذت می برند.


    نظرات دیگران ( )
نویسنده: منصور حسین آبادی
جمعه 87/5/18 ساعت 11:13 عصر

کوتاه ترین راه رسیدن به ثروت آن است که قابلیت هایت را بشناسی و برآنها تکیه کنی.

کوتاه ترین راه برای جلوگیری از شکست احتمالی ، مشورت با کسانی است که قبلاً آن راه را رفته اند.

کوتاه ترین راه برای داشتن روانی سالم ، در نظر گرفتن زمانی برای خنده و شادی در هر روز است.

کوتاه ترین راه بری اینکه نخواهی چیزی را به خاطر بسپاری ، نگفتن دروغ است.

کوتاه ترین راه برای رسیدن به آرزوها ، واقع بین بودن است.

کوتاه ترین راه برای غیبت نکردن آن است که عیوب خود را مثل عیب دیگران ، ببینی .

کوتاه ترین راه برای داشتن جسمی سالم ، اعتدال در خوردن است ، نه زیاد و نه کم.

کوتاه ترین راه برای یافتن یک دوست ، توجه به علایق طرف مقابل است.

کوتاه ترین راه مبارزه با ترس ، روبه رو شدن با آن ترس است.

کوتاه ترین راه عشق ورزیدن ، نگاهی است خالص و بی ریا توام با عشق.

کوتاه ترین راه برای رهایی از افسردگی ، فکر کردن به چیزهای خوب است.

کوتاه ترین راه برای رسیدن به ثبات ، آن است که بر آن چه ایمان داری پافشاری کنی ، حتی اگر یک لشکر مخالف داشته باشی.

کوتاه ترین راه برای رسیدن به تکامل ، انتقاد پذیریی است.

کوتاه ترین راه برای دروغ نگفتن ، شجاع بودن است.

کوتاه ترین راه برای آینده نگری ، قناعت است.

کوتاه ترین راه برای حسرت نخوردن ، آن است که همیشه در حال زندگی کنی.

کوتاه ترین راه برای حل یک مساله ، فهمیدن درست صورت مساله است.

کوتاه ترین راه برای رسیدن به آرامش ، آن است که کمتر به چیزهایی که نداری فکر کنی.

کوتاه ترین راه برای اثبات دوستی ات به یک دوست ، آن است که شنوده خوبی باشی.

کوتاه ترین راه برای فاش نساختن راز دیگران آن است که هرگز به رازشان گوش ندهی.

کوتاه ترین راه برای تحقیر نکردن دیگران این است که فقط چند لحظه خودت را جای آنها قرار دهی.

کوتاه ترین راه برای رسیدن به قدرت واقعی ، تقویت هر چه بیشتر منطق است.

کوتاه ترین راه مقابله با دشمنان آن است که هرگز خونسردی ات را از دست ندهی.

کوتاه ترین راه غلبه بر مشکلات ، کوچک و ناچیز شمردن آنها است.

کوتاه ترین راه برای دانستن یک ارتباط سالم ، داشتن فکر و اندیشه سالم و قلب پاک است.

 

موفق باشید.

 

 


    نظرات دیگران ( )
نویسنده: منصور حسین آبادی
شنبه 87/5/5 ساعت 2:11 صبح

شجاعت زندگی کردن داشته باش. همه می توانند بمیرند!

Robert Cody

 

شجاعت را نمی توان محتاتانه سنجید.

Anne Dillard

 

شجاعت یعنی ترس از ترسو خطاب شدن!

Horace Smith

 

شجاعت نوع عجیب و غریبی از ترس است.

Charles Kennedy

 

به کسانی که در واقع از فرار کردن می ترسند هم شجاع گفته می شود.

Thomas Fuller

 

خوش بینی، اساس و پایه شجاعت است.

Nicholas Murray Butler

 

شجاعت دانستن این است که از چه چیزی نترسیم.

افلاطون

 

برخی اوقات، بزرگترین اقدام شجاعانه، انجام یک کار کوچک است.

Lauren Raffo

 

اگر خدا دوست داشت که ما شجاع باشیم، چرا به ما پا داد؟!

Marvin Kitman

 

ترسو: کسی که در شرایط مخاطره آمیز با پاهایش فکر می کند!

Ambrose Bierce

 

شجاعت یعنی تنها کسی باشی که بدانی ترسیده ای.

Franklin P. Jones

 

ترسو: انسانی که در او غریزه حفظ حیات بطور نرمال فعالیت می کند.

Sultana Zoraya

 

شجاعت مقاومت در برابر ترس است، کنترل کردن ترس است، نه نبود آن.

مارک توآین

 

خیلی عجیب است که شجاعت فیزیکی انقدر در دنیا زیاد است ولی شجاعت اخلاقی انقدر کمیاب.

مارک توآین

 

شجاعت چیزی است که باعث می شود که بپا خیزی و صحبت کنی. همچنین چیزی است که باعث می شود بنشینی و گوش دهی.

وینستون چرچیل


    نظرات دیگران ( )
نویسنده: منصور حسین آبادی
جمعه 87/5/4 ساعت 12:17 صبح

وبلاگ متد تحول و توسعه


چطور می‌شه که در این بلبشوی هدف‌گذاری‌های متعدد بیشترش رو نمی‌تونیم عملی کنیم و آخرش هم بی‌خیال می‌شیم؟
تا زمانی که هدف‌گذاری و آرمان‌پردازی از جایگاهی برخاسته از ضعف و نیاز باشد به سرانجام نمی‌رسد (جمله‌ی بی‌قراریت از طلب قرار توست!). تنها موقعی می‌تونیم با خلق اثری در هستی به هدفی برسیم که از قید و بند آینده رها بشیم. پذیرش زمان حال هم موقعی اتفاق می‌افته که بتونیم خود، گذشته و داشته‌هامون رو ببخشیم و حاضر باشیم رها کنیم و بگیم «هست آنچه که هست و دارم آنچه که دارم».
اون موقع است که در فضای گرفتن (گیرندگی) به دنبال تحقق اهداف نیستیم، بلکه اهدافمون رو در فضای دهندگی خلق می‌کنیم. وقتی میگن قبل از هدف بایستی قصد و رسالت وجودیت رو تعیین کنیم، باید این رو بدونیم که قصد و رسالت وجودی ما در هستی در فضای دهندگی ترسیم می‌شود. 

    نظرات دیگران ( )
نویسنده: منصور حسین آبادی
جمعه 87/5/4 ساعت 12:17 صبحپدر بزرگ، درباره چه می نویسید؟
 -درباره تو پسرم، اما مهمتر از آنچه می نویسم، مدادی است که با آن می نویسم. می خواهم وقتی بزرگ شدی، مثل این مداد بشوی.
پسرک با تعجب به مداد نگاه کرد و چیز خاصی در آن ندید:
 -اما این هم مثل بقیه مداد هایی است که دیده ام !
پدر بزرگ گفت: بستگی دارد چطور به آن نگاه کنی، در این مداد پنج صفت هست که اگر به دستشان بیاوری ، برای تمام عمرت با دنیا به آرامش می رسی :
صفت اول: می توانی کارهای بزرگ کنی، اما هرگز نباید فراموش کنی که دستی وجود دارد که هر حرکت تو را هدایت می کند. اسم این دست خداست، او همیشه باید تو را در مسیر اراده اش حرکت دهد.
صفت دوم: باید گاهی از آنچه می نویسی دست بکشی و از مداد تراش استفاده کنی. این باعث می شود مداد کمی رنج بکشد اما آخر کار، نوکش تیز تر می شود (و اثری که از خود به جا می گذارد ظریف تر و باریک تر) پس بدان که باید رنج هایی را تحمل کنی، چرا که این رنج باعث می شود انسان بهتری شوی.
صفت سوم: مداد همیشه اجازه می دهد برای پاک کردن یک اشتباه، از پاک کن استفاده کنیم. بدان که تصحیح یک کار خطا، کار بدی نیست، در واقع برای اینکه خودت را در مسیر درست نگهداری، مهم است.
صفت چهارم: چوب یا شکل خارجی مداد مهم نیست، زغالی اهمیت دارد که داخل چوب است. پس همیشه مراقب باش درونت چه خبر است.
و سر انجام پنجمین صفت مداد: همیشه اثری از خود به جا می گذارد. پس بدان هر کار در زندگی ات می کنی، ردی به جا می گذارد و سعی کن نسبت به هر کار می کنی، هشیار باشی وبدانی چه می کنی.

    نظرات دیگران ( )
نویسنده: منصور حسین آبادی
جمعه 87/5/4 ساعت 12:17 صبح


اگر از چیزی ترسیدی به سمت آن حرکت کن

در کارتان به داشتن سرعت و قابل اعتماد بودن مشهور شوید
 چهار اصل طلایی در بهره برداری از فرصت ها
آرایش مجدد؛ پیوسته در پی یافتن راه‌هایی باشید که وقت و امکانات‌تان را بر مسائلی که بیشترین ارزش را برای رشد و تعالی شما دارند، متمرکز کند.

بازآفرینی؛ همواره در پی یافتن راه‌هایی باشید که عملکرد شما را کاملا متحول کند، به‌گونه‌ای که فعالیت‌هایتان با اهداف بلندمدت شما بیشتر هماهنگ شود.

قاطعیت؛ تردید و دو دلی از عوامل اتلاف وقت است. در 80 درصد موارد باید وقتی ایده‌های خاص به ذهن‌تان می‌رسد، در مورد اجرا یا عدم اجرای آن قاطعانه تصمیم بگیرید.

سرعت عمل: سرعت عمل در کار شرط اساسی موفقیت است. شور و شوق عملکرد سریع را در خود پرورش دهید. پیشرفت و ترقی از آن افرادی است که سرعت عمل دارند. افراد مردد آن قدر طول می‌دهند که همه چیز خراب می‌شود. بنابراین، اگر می‌خواهید از پیشتازان حرفه و مقطع و رشته تحصیلی خود باشید، باید در کار خود به داشتن سرعت و قابل اعتماد بودن مشهور شوید و تردید و دو دلی را، مگر در موارد ابهام، از خود دور سازید.

حضرت علی(ع) می‌فرماید: اگر از چیزی ترسیدی به سمت آن حرکت کن. این اصل، از اصول ریسک‌پذیری است. مراد از ترس در اینجا بیشتر واهمه ذهنی و ترس خیالی است و حضرت علی (ع) بر سرعت عمل و از دست ندادن فرصت‌ها تاکید می‌ورزد.
 رالف امرسون (شاعر) نیز می‌نویسد: از هرچه می‌ترسید آن را عملی سازید. 

    نظرات دیگران ( )
نویسنده: منصور حسین آبادی
جمعه 87/5/4 ساعت 12:17 صبح

 • خود را دوست داشته باشید تا هرگز گرفتار خشم‌های مخرب نخواهید شد.
 • خود را از شر توقعاتی که از دیگران دارید نجات دهید.
 • رفتارهای خشم برانگیز را بررسی کنید و راهی صحیح برای ابراز احساسات خود بیابید.
 • در هنگام عصبانیت سعی کنید پیش کسی بروید که برای او احترام خاصی قایل هستید و او را دوست دارید.
 • لحظات عصبانیت خود را با قید زمان و مکان و واقعه‌ای که باعث عصبانیت شما شده یادداشت کنید.
 • از شخصی که دوستش دارید بخواهید تا هنگام عصبانیت‌، به شما با گفتار یا اشاره‌های توافق شده‌، هشدار دهد.
 • پس از بروز خشم اعلام کنید که خطا کرده‌اید.
 • یاد بگیرید که اگر چیزی را دوست ندارید. اما از آن عصبانی هم نشوید.
 • یاد بگیرید که هر کس حق دارد چیزی باشد که خودش انتخاب کرده‌.
 • ادای عصبانیت را در آورید.
 • عصبانیت خود را به تعویق اندازید.
 • در لحظه خشم‌، از افکار خود آگاهی پیدا کنید.
 • شوخ طبعی را در خود پرورش دهید.
 • زمان حال خود را با خشم و عصبانیت به هدر ندهید.
 • زندگی را سخت نگیرید.
 • خود را ارزشمند بدانید و اجازه ندهید دیگران اختیار شما را در دست بگیرند .
 • یاد بگیرید تا اعمال و عقاید دیگران شما را پریشان و آشفته نسازد.
 • به خاطر داشته باشید که دیگران حق دارند با آن چه دلخواه شماست همراه نباشند.
 • به یاد داشته باشید که دیگران نمی‌توانند همیشه به میل شما رفتار کنند.
 • اگر فکر می‌کنید که با بلندتر کردن صدایتان طرف مقابل ساکت می‌شود. بیاموزید تا احساس خود را به او نشان دهید، اما کاری نکنید که عصبانی شود.
 • یاد بگیرید که در برابر یأس و ناکامی به شکل تازه‌ای از خود واکنش نشان دهید.
 • خشم خود را به نحوی که آثار مخرب نداشته باشد، ابراز کنید.
 • بیاموزید که دنیا هرگز آن طور که شما می‌خواهید، نخواهد بود. 

    نظرات دیگران ( )
نویسنده: منصور حسین آبادی
دوشنبه 87/4/31 ساعت 7:53 عصر

حضرت علی (ع ) :آنچه نمیدانی مگو ,بلکه همه ی آنچه را که میدانی نیز مگو , زیرا خداوند بزرگ بر اعضای بدنت چیزهایی را واجب کرده که از آنها در روز قیامت بر تو حجت آورد . حکمت 382

******************************

امام علی (ع) :‏با سکوت بسیار ,وقار انسان بیشتر شود,و با انصاف بودن , دوستان را فراوان کند,و با بخشش ,قدر و منزلت انسان بالا رود و با فروتنی, نعمت کامل شود و باپرداخت هزینه ها بزرگی و سروری ثابت گردد,و روش عادلانه , مخالفان رادرهم شکند و با شکیبایی در برابربی خردیاران انسان زیاد گردند. حکمت 224

**********************

امام علی (ع): سخن در بند توست,تا آ ن را نگفته باشی , و چون گفتی ,تو در بند آنی, پس زبانت را نگهدار چنانکه طلاو نقره خود را نگه می داری, زیرا چه بسا سخنی که نعمتی را طرد یا نعمتی را جلب کرد . حکمت 381

******************************

حضرت علی (ع): آنجا که باید سخن درست گفت, در خاموشی خیری نیست, چنانکه در سخن ناآگاهانه نیز خیری نخواهد بود. حکمت 182


    نظرات دیگران ( )

 • لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 • تبریک مهرماه92
  اشک
  ولادت امام رضا علیه السلام
  و او که شاهد زندگی ماست...
  خدا گفت: در ملکوت من همیشه جایی برای تو هست ، بیا !
  [عناوین آرشیوشده]

 •  RSS 

 •  Atom 

 • خانه

 • ارتباط با من
 • درباره من

 • پارسی بلاگ
 • درباره من

 • لوگوی وبلاگ

 • پیوندهای روزانه


 • مطالب بایگانی شده

 • ** مسوولیت مطالب به عهده صاحب وبلاگ می باشد** لینک دوستان من

 • لوگوی دوستان من

 • اشتراک در وبلاگ

 • وضعیت من در یاهو

 • document.write("
  "); else